Jakie leki naprawdę pomagają na depresję ?

Jakie leki naprawdę pomagają na depresję ?

Przy odpowiednim doborze leków depresję można wyleczyć w kilka ( czasem kilkanaście ) tygodni w znakomitej większości przypadków. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór leku, tak aby był on rzeczywiście skuteczny oraz nie posiadał uciążliwych działań ubocznych.

Trudno jest określić jeden preparat, który zagwarantuje każdemu wyleczenie depresji, dlatego warto przyjrzeć się opiniom i doświadczeniom osób które próbowały różnych środków w walce z depresją.

Poniżej prezentujemy ranking najpopularniejszych dostępnych środków na depresję które według nas przynoszą najlepsze efekty. Uwzględniliśmy zarówno klasyczne leki na receptę, te nie wymagające recepty oraz suplementy diety.

1. Nanomood Forte

Nanomood zdobywa pozycję niekwestionowanego lidera w naszym rankingu. Unikatowa formuła preparatu przyczynia się do jego niesamowitej skuteczności. Dodatkowo jest to preparat który praktycznie nie posiada skutków ubocznych i nie wymaga recepty. Nie należy on do najtańszych na rynku, jednak jego cena wynika z potwierdzonej skuteczności oraz dużego zainteresowania jakim cieszy się na rynku. Terapia trwa zazwyczaj ok. 3-6 miesięcy.

2. Deprexetin

Lek dostępny wyłącznie na receptę. Posiada działanie przeciwdepresyjne, jako lek z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Dodatkowo lek stosowany jest w leczeniu nerwicy natr ectw oraz w leczeniu bulumii. Kuracja wymaga ścisłego nadzoru lekarza. Minimalny okres kuracji to 4 tygodnie. Preparat może powodować objawy znużenia, pocenie się nudnosći oraz nadwrażliwość na światło słoneczne.

3. Lexapro

Preparat dostępny wyłącznie na receptę. Należy do grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Używany w leczeniu zaburzeń depresyjnych, leczeniu lęku napadowego oraz zaburzeń obsesyjno – kompulsywnych. Kuracja wymaga ścisłego nadzoru lekarza. Lek często powoduje nudności, uczucie niepokoju, senność oraz obniżeniu popędu płciowego.

4. Pramolan

Jest to lek dostępny na receptę, posiada działanie przeciwlękowe i przeciwdepresyjne. Niestety nie jest wskazany dla osób z uczuleniem na leki trójpierścieniowe. Kuracja trwa zazwyczaj do 2 miesięcy. Z działań ubocznych często występuje uczucie zmęczenia, suchość w jamie ustnej oraz spadek ciśnienia tętniczego. Ponadto mogą wystąpić zawroty głowy i uczucie niepokoju.

5. Neuromood

Preparat dostępny bez recepty, zawiera wyciąg z ekstraktów roślinnych z dodatkiem witaminy B6 i magnezu. Bardzo wysoka cena preparatu naszym zdaniem jest niewspółmierna do jego skuteczności. Zaletą jest mała liczba skutków ubocznych.

6. Depresanum

Preparat jako suplement diety nie wymaga recepty. Stosowany w łagodnych stanach depresyjnych i przy obniżonym samopoczuciu. Korzystnie wpływa na usprawnienie funkcjonowania układu nerwowego poprzez dostarczenie dawki witamin B6 oraz kwasu foliowego.

3 komentarze

 1. Anka

  Ja biorę od jakiegoś czasu ten Nanomood z reklamy i póki co czuje się spoko, ale jeszcze poczekamy zobaczymy

  Odpowiedz
  • daria

   też się przymierzam do Nanomood, trochę kosztuje ale znajoma mówiła mi, że warto

   Odpowiedz
  • marysia44

   Nie wierzyłam, że tego typu środek jest w stanie mi pomóc, może sama wymyślam sobie, że mam jakiś problem? Jednak odkąd biorę nanomood forte, moja motywacja do codziennego zmagania się z życiem uległa poprawie

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *