Prostata, nazywana także sterczem lub gruczołem krokowym, pełni funkcje związane z produkcją składników męskiego nasienia. Niestety wraz z wiekiem, gdy organizm zaczyna się stopniowo starzeć, prostata ulega powiększeniu, co często wywołuje określone objawy i odczuwalny dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Leki na prostatę bez recepty to przede wszystkim środki roślinne. Ich działanie nie jest tak silne jak w przypadku preparatów syntetycznych, jednak w początkowych stadiach rozwoju choroby, mogą okazać się bardzo pomocne. Sprawdzamy jakie suplementy na prostatę dostępne są na rynku i w jaki sposób działają.

PROSTONEO MAX

Naszym zdaniem najlepszy na rynku preparat dla mężczyzn zmagających się z dolegliwościami prostaty oraz tych, którzy chcą działać zapobiegawczo. Preparat zawiera najbardziej pożyteczne i najsilniejsze składniki organiczne stanowiące mocną odpowiedź na nieprawidłowości w funkcjonowaniu narządu prostaty. Palma sabałowa z Ameryki Południowej, ekstrakt z CUCURBITA PEPO, ekstrakt z URTICA DIOICA – dopełnione cynkiem i witaminą D3 tworzą unikatową kombinację.

Nasza ocena: 9/10

PROSTANOL FORTE

Składniki Prostanolu Forte mają właściwości, które pomagają redukować przerost prostaty oraz przyczyniają się one do obniżenia poziom antygenu PSA. Ekstrakty roślinne zawarte w Prostanolu Forte są standaryzowane, co gwarantuje obecność właściwej ilości związków aktywnych.

Nasza ocena: 7/10

PROSTAMOL UNO

Prostamol uno to skuteczny preparat rekomendowany w przypadku I i II stadium przerostu gruczołu krokowego. Stosowany jest na zaburzenia oddawania moczu przy łagodnym przeroście gruczołu krokowego i zaleganie moczu z objawami zapalenia pęcherza. Dzięki składnikom wyciągu z owoców Sabalis serrulata, Prostamol uno wykazuje działanie antyandrogenne. 

Nasza ocena: 7/10

SAW PALMETTO

Ten popularny ze względu na znanego producenta preparat to nic innego jak wyciąg z palmy sabałowej. Prosta formuła i niska cena zapewniły produktowi dużą popularność na rynku. Działanie palmy sabałowej jest powszechnie znane w przypadku zwalczania uciążliwości prostaty.

Nasza ocena: 6/10

PROSTATAN

Standaryzowane ekstrakty roślinne zawarte w preparacie czynią go polecanym na problemy z prostatą. Preparat można również stosować zapobiegawczo. Formuła preparatu oraz jego składniki znane są od dawna i często stosowane przez mężczyzn.

Nasza ocena: 5/10